Populārākais mīts par svešvalodas apgūšanu

Domu graudi, Citāti, interesanti stāsti utml.
   

Populārākais mīts par svešvalodas apgūšanu

Atbildēt free_awsm » 21:09:48 / 25.10.2012

Populārākais mīts par svešvalodas apgūšanu
Populārākais mīts par svešvalodas apgūšanu ir, ka bērni apgūst valodu labāk par pieaugušajiem. Mītam ir pamatīgi iemesli un vecāki brīnās, kad redz kā viņu bērni, tiekot ārzemēs, pēc viena vai diviem mēnešiem jau brīvi spēj runāt jaunapgūtā valodā. Apskatīsim sīkāk, ko dara bērni, bet nedara pieaugušie. Un kāpēc notiek tāds efekts.

Lingvistiem ir noteikums, lai tikt pāri valodas barjerai, ir jānorunā vairāk par 500 stundām. Tieši norunāt. Tālāk tikai matemātika.
Bērni tiekot citā vidē, atšķirībā no pieaugušajiem, ātri atrod «draugus». Komunikācija notiek ar žestiem, izmantojot lauzto valodu, pietam ar pārmetumiem: «Tu runā kā eskimosi», no tāda «stresa» vieglāk iegaumēt pareizu izrunu. Līdzīgi kā ar savvaļas papagaiļiem, kuri imitē plēsoņas. (Papagaiļi nonākot kontaktā ar plēsoņām savvaļā iemācās viņu skaņas, vēlāk izmanto to kā ieroci). Fakts ir tajā, ka bērni runā vairāk par 8 stundām katru dienu.
Tātad 500/8=62.5, mēs iegūstam 2 mēnešus.

Tagad apskatīsim, ko dara pieaugušie.
Problēma ar «draugiem», grūti atrasts, grūti iekļauties svešajā vidē. Sarunas gaitā bailes, ka pateiksim kaut ko nepareizi un paliksim nesaprasti. Pārmetumi par nepareizu runāšanu tiek uztverti sāpīgāk. Atšķirībā no bērniem, kas runā par visu pēc kārtās, pieaugušajiem darbā tiek lietots ierobežots vārdu krājums. Dienā tiek pierunāta maksimums stunda vai vairāk, 500 stundas ilgs gadu un pat vairāk. Ja vēl pēc darba dienas skatāties savā dzimtajā valodā televīziju vai internetu, tad uzkrātā dienas pieredze nostiprinās ļoti vāji.

Ko darīt?
Pirmie pasākumi ir labi zināmi: skatīties filmas bez tulkojuma, jaunumus lasīt ar vārdnīcu. Bet mums nepieciešams pierunāt 500 stundas, lai nojaukt barjeru mūsos. Ir izeja. Saskaņā ar starptautiskām autortiesībām, daudziem klasiskiem darbiem ir publisks statuss, tas ir tie palika par tautas mantojumu, tiem nav autortiesību turētāja. Pārliecībai tie ir darbi, kuriem jau ir vairāk par 100 gadiem.
Tātad, šajā mājas lapā librivox.org tiek publicētas bezmaksas audio klasiskās grāmatas. Piemēram, novelkam Marku Tvenu, kā arī atrodam grāmatas tekstu. Es atradu iekš AppStore, tie tur visi bezmaksas izvietoti. Klausāmies diktoru un sekojam tekstam ar acīm. Noklausoties rindkopu, apturam ierakstu, mēģinām lasīt skaļi. SKAĻI, es teicu! Nevis pie sevis. Kad jūs lasāt pie sevis, tas ir daudz vieglāk nekā skaļi. Jo par šīm funkcijām atbild dažādas smadzeņu daļas. Jūs izjutīsies problēmas, lasot skaļi, rindkopa tiks noklausīta vairākas reizes. Vēlāk parādīsies pārliecība izrunāšanā. Jūs precīzāk zināsiet kā skan vārdi, jo angļu valodā bieži vien nav viss tik acīmredzami.

avots: http://teit.lv/produktivitates-maksla/p ... usanu.html
free_awsm
Site Admin
 
Ziņojumi: 79
Reģistrēts: 00:17:13 / 24.10.2012

Re: Populārākais mīts par svešvalodas apgūšanu

Atbildēt bankotajs » 21:26:40 / 02.01.2015

hahahahya, labs, kotik neizdomā :D
bankotajs
 
Ziņojumi: 2
Reģistrēts: 21:24:55 / 02.01.2015


Atgriezties uz Citāti, Stāsti...

Pašlaik forumā

Šo forumu pašlaik apskata: Nav reģistrētu lietotāju un viesi: 3

cron