10 vērtīgi dzīves ieteikumi no paša Alberta Einšteina

Domu graudi, Citāti, interesanti stāsti utml.
   

10 vērtīgi dzīves ieteikumi no paša Alberta Einšteina

Atbildēt free_awsm » 21:10:41 / 25.10.2012

10 vērtīgi dzīves ieteikumi no paša Alberta Einšteina

Attēls


Jau labu laiku Alberta Einšteina vārds asociējas ar ģēniju. Viņš bija fiziķis-teorētiķis, filozofs, autors un, iespējams, visu laiku visietekmīgākais zinātnieks.
Einšteins zinātnei devis milzīgus ieguldījumus, ieskaitot relativitātes teoriju, kosmoloģiju, noteica gaismas uzvedību gravitācijas ietekmē, kvantu teorija par atomu kustību cietvielās, kvantu Bozes-Einšteina statistiku. Tā ir tikai neliela daļa no viņa zinātniskiem sasniegumiem.
1921. gadā Einšteins saņēma Nobela Prēmiju fizikā par fotolektrisko efektu.
Viņš publicēja vairāk par 300 zinātnisku un 150 pārējo darbu. Einšteins atzīts par modernās fizikas tēvu un, iespējams, pašu veiksmīgāko zinātnieku.

10 ieteikumi no Alberta Einšteina
1. Sekojiet savai ziņkārībai
Man nav īpašu talantu. Es esmu kaislīgi ziņkārīgs.
Kas modina jūsu ziņkārību? Mani interesē cēloņi, kas vienu cilvēku noved pie veiksmes stāsta, bet citu nē. Tāpēc es veltīju gadus, lai izpētīt šo procesu. Kas interesē jūs? Jūsu ziņkārība pietuvinās jūs veiksmei.

2. Neatlaidība ir nenovērtējama
Tas nav tāpēc, ka es esmu tik gudrs. Tas ir tāpēc, jo es ilgāk risinu savas problēmas.
Pateicoties savai neatlaidībai bruņurupucis tika līdz šķirstam. Vai jūs būsiet neatlaidīgs, kamēr sasniegsiet savu mērķi? Mēdz teikt, ka visa vērtība pastmarkā ir tajā, ka tā var pielipt pie kaut kā tik ilgi, kamēr netiks līdz gala mērķim. Esiet kā pastmarka, pabeidziet sacīkstes, kuras esat uzsācis!

3. Fokusējieties uz tagadni
Jebkurš vīrietis, kurš var droši vadīt mašīnu un skūpstīt smuku sievieti, vienkārši nevelta skūpstam pietiekoši daudz uzmanības.
Mans tēvs vienmēr teica, tu nevari jāt divus zirgus vienlaicīgi. Man patīk teikt, tu vari darīt jebko, bet ne visu. Mācieties koncentrēties uz tagadni, veltot visu uzmanību tam ar ko nodarbojaties šobrīd.
Mērķtiecīga enerģija ir spēks, un tā palīdzēs nonākt no neveiksmes līdz veiksmei.


4. Iztēle ir spēks
Iztēle ir viss. Tā spēj jau iepriekš parādīt mums to, kas notiks nākotnē. Iztēle ir svarīgāka par zināšanām.
Vai jūs lietojat iztēli ikdienā? Einšteins teica, ka iztēle ir svarīgāka par zināšanām! Iztēle jums projicē nākotni. Einšteins vienreiz teica: «Patiesa inteliģences iezīme nav zināšanās, bet iztēle.». Vai jūs noslogojat savus [i]iztēles muskuļus ikdienā? Neatstājiet tik spēcīgu rīku neizmantotu.[/i]

5. Kļūdieties
Cilvēks, kas nekad nav kļūdījies, nekad nav mēģinājis darīt kaut ko jaunu.
Nekad nebaidieties kļūdīties. Kļūda nenozīmē neveiksmi. Kļūdas veido jūs labākus, gudrākus un ātrākus, bet tikai tad, ja jūs tās pareizi uztverat. Atklājiet kļūdu spēku. Es biju teicis iepriekš, un pateikšu vēlreiz, ja jūs vēlaties gūt panākumus, tad jums ir jātrīskāršo savas kļūdas.

6. Dzīvojiet tagadnē

Es nekad nedomāju par nākotni — tā atnāks pietiekoši ātri.

Vienīgais veids kā nokļūt nākotnē, tas ir dzīvot cik vien iespējams tagadnē.
Nav iespējams manīt vakardienu vai rītdienu, tāpēc ir svarīgi veltīt visus spēkus tikai uz šodienu. Svarīgs ir tas laiks, kurā esi tu pats.


7. Pievienojiet vērtību
Tiecies būt vērtīgs, nevis būt veiksmīgs.
Netērējiet savu laiku lai gūt panākumus, paaugstiniet savu vērtību. Ja jūs esat vērtīgs, tad jūs būsiet veiksmīgs.
Atklājiet savus talantus un spējas, mācieties kā tos pielietot tādā veidā, kāds tas ir izdevīgs tieši jums.
Esiet vērtīgs un veiksme atradīs jūs pati.


8. Negaidiet dažādus rezultātus
Tas ir ārprāts: darīt vienu un to pašu, bet gaidīt dažādus rezultātus.
Jūs nevarat katru dienu darīt vienu un to pašu, bet gaidīt atšķirīgus rezultātus. Citiem vārdiem sākot, ja jūs pildāt savus darba pienākumus vienādi, tad tas nenozīmē, ka no malas tie izskatīsies dažādi. Jebkurā gadījumā, ja jūs vēlaties kaut ko mainīt savā dzīvē, tad jums ir jāmainās. Novērtējot to, kā jūs mainījāt savas darbības un domāšanas virzienu, jūs varēsiet saprast kā mainīsies jūsu dzīve.

9. Zināšanas nāk no pieredzes
Informācija — tās nav zināšanas. Vienīgais zināšanu avots ir pieredze.
Zināšanas nāk no pieredzes. Jūs varat apdomāt uzdevumu, bet tas dos tikai filozofisko izpratni. Lai izprast uzdevuma būtību, tad to jāizjūt uz sevis, izpildot to. Kāds rezultāts? Jauna pieredze! Netērējiet velti laiku, slēpjoties aiz informācijas, ejiet un dariet, un jūs iegūsiet nenovērtējamas zināšanas.

10. Iemācieties noteikumus un spēlējiet labāk
Iemācieties spēles noteikumus. Un tad jūs spēlēsiet labāk nekā jebkurš cits.
Vienkārši runājot, ir divas lietas, kas ir jāizdara. Pirmkārt, iemācieties spēles noteikumus, kurā jūs spēlējat. Tas skan uztraucoši, bet tas ir svarīgi. Otrkārt, jums ir jāapņemas spēlēt labāk nekā jebkurš cits. Ja jūs varat izdarīt šis divas lietas, veiksme ir jūsu!


avots: http://teit.lv/produktivitates-maksla/1 ... teina.html
free_awsm
Site Admin
 
Ziņojumi: 79
Reģistrēts: 00:17:13 / 24.10.2012

Atgriezties uz Citāti, Stāsti...

Pašlaik forumā

Šo forumu pašlaik apskata: Nav reģistrētu lietotāju un viesis: 1

cron