Par Vakcīnām

Skolas, mācības, informācija...
   

Par Vakcīnām

Atbildēt free_awsm » 00:04:16 / 26.10.2012

Par Vakcīnām
Attēls
Katram pašam būtu jāizlemj vai vakcinēties vai arī nē. Bet lai izlemtu vai tev patiešām nepieciešamas vakcīnas pret dažādām slimībām un kaitēm, prātīgi būtu veikt izpēti kas ir tas ko tu ievadi savā organismā un kā šī viela tevi ietekmēs? Šajā rakstā centīšos aprakstīt par to kas tad īsti ir vakcīnās un kā tās ietekmē mūs. Sākumā biju iecerējis aprakstīt sīki kas un kā, ko nodara katra viela atsevišķi cilvēkam vakcīnā, bet rakstot sapratu ka tad šis garais raksts būs vēl garāks un ja kādam interesē sīkāk var apskatīt raksta apakšā linku kur pastāstīts par vakcīnām latviski un ļoti sīki.

Vakcīnas ir apskatītas medijos salīdzinoši ļoti daudz no labās puses , tapēc šeit apskatīšu otru - ne tik labo pusi.
Un tagad iepazīstieties ar zīdaiņu potēšanas kalendāru Latvijā: piedzimšanas dienā – pote pret B hepatītu; 3.–5. dzīves dienā – BCG jeb pote pret tuberkulozi; viena mēneša vecumā – otrā pote pret B hepatītu; trīs mēnešu vecumā – kombinētā vakcīna (jā, jā – tā pati!) pret difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, poliomielītu, vīrusa meningītu (pievērsiet uzmanību – trīs mēnešus vecam zīdainim ar vienu poti tiek ievadītas piecas slimības!). Šo pašu poti bērns atkārtoti saņem 4,5 un 6 mēnešu vecumā. Septiņu mēnešu vecumā – trešā pote pret B hepatītu; tad – pārtraukums līdz viena gada un trīs mēnešu vecumam. Tad nāk pote pret masalām, masaliņām, cūciņu un vējbakām (pēc daudzu mediķu domām – pilnīgi nevajadzīga! Nu, izslimos bērns vējbakas vai masaliņas – un kas par to?); pusotra gada vecumā – vēlreiz pret difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu un poliomielītu (tā pati pote tiek atkārtota arī septiņu un 14 gadu vecumā). Šīs ir potes, par kurām maksā valsts.
Mediķu attieksme ir dažāda – ir ārsti un māsas, kas vecākiem paskaidro, ka viņi drīkst bērnu arī nepotēt, un pat brīdina par iespējamajiem sarežģījumiem, bet vairākums diemžēl vecākus baida – sak, ja bērnu nepotēsiet, tad tik redzēsiet velnu – viņš saslims, par kropli paliks, un jūs būsiet vainīgi! Vēl noteikti jāpiebilst, ka vakcinācija nebūt negarantē simtprocentīgu imunitāti, tā izstrādājas aptuveni 80 procentos gadījumu, bet laikā, kad Latvijā bija difterijas bums un vakcinēties skrēja veci un jauni, vēlāk, testējot vakcinētos cilvēkus, atklājās, ka antivielas ir izstrādājušās tikai 60 procentos gadījumu.
Protams, infektologi vienā balsī bļauj – vakcinējieties, vakcinējieties, vakcinējieties, un izgudrēm pārliecinoši (un stipri pārspīlējot) uzskaita vakcinācijas priekšrocības un notušē trūkumus, bet tie, kuri domā citādāk, viņuprāt, ir tumsoņi, atpakaļrāpuļi un dumiķīši, kuri uzķeras uz modīgām sazvērestības teorijām un pakļauj šausmīgām šausmām ne tikai sevi, bet arī savus neaizsargātos bērnus. Dzirdēts pat, ka vecākus, kuri bērnus nevakcinē, vajadzētu tiesāt.
Bet varbūt ir otrādi – tiesāt vajadzētu ārstus, kuri “caur iebaidīšanu” nekritiski popularizē vakcināciju un apzināti noklusē iespējamos sarežģījumus? Autore zina trīs gadījumus, kad cilvēki, kurus līdz šim gripa parasti neķēra, kopš sāka pret to vakcinēties (jo noticēja dakterim, ka tā vajag; drošs paliek drošs), slimo katru gadu, turklāt – smagi. Ko uz to dakteris? Bet, ja jūs nebūtu vakcinējies, varbūt tā gripa jums būtu vēl smagākā formā...
Par laimi, ir arī tādi ģimenes ārsti, kuri pasaka – kam tev sevi lieki „ķimizēt”? Ja arī reizi gadā izslimosi gripu – kas tur briesmīgs? Un „visjautrākais” gripas vakcīnu sakarā ir tas, ka parasti iepriekš nevar zināt, kurš gripas vīrusa paveids – a, b vai c – pie mums „atnāks”, kā dēļ it bieži notiek tā, ka visa valsts izpotējas pret A vīrusu, bet, ka tevi divi deviņi, atnāk B... Ko iesākt? Nevar taču izpotēties pret visu alfabētu, vai ne? Nu, tad kāpēc vispār to darīt? Turklāt infektologi, itin kā skatoties no augšas, paziņo: nu, kurš tad te runā par vakcinācijas kaitīgumu – homeopāti...
Jau šajā interneta vidē (un ne tikai tur) viedokli pret vakcināciju pārsvarā pauž tieši attiecīgās jomas speciālisti, turklāt derētu atcerēties, ka homeopāts pirms kļūšanas par homeopātu ir studējis klasisko medicīnu, tātad pamatā ir “kārtīgs” dakteris. Nav arī skaidrs, kāds gan vakcinācijas pretiniekiem no tā varētu būt labums. Kāda jēga pulgot pulgošanas pēc – biznesa intereses taču nekrustojas... Grūti iedomāties, ka homeopāti un citi speciālisti tīšuprāt gribētu, lai visi saslimtu ar garo klepu, difteriju utt. Tad viņiem būtu vairāk darba?
Kā pareizi teica Gaļina Červonska (kura, infektologiem par nelaimi, ir zinātniece, kas 12 gadu nostrādājusi medicīniski bioloģisko preparātu kontroles un standartizācijas iestādē, bet disertāciju par hroniskām vīrusu izraisītām problēmām aizstāvējusi Epidemioloģijas un mikrobioloģijas institūtā) – jāpatur prātā, ka vakcīnu bizness nozīmē nevis miljonus, bet miljardus...

avots: no izdevniecības „Rīgas Viļņi” arhīva
Attēls

2010. – 2011.gadā vakcinācijas kalendāra ietvaros paredzētās vakcīnas
Pagājuša gadā Amerikas FDA aizliedza arī pie mums tik populāro Rota vīrusa vakcīnu Rotarix (nezinu vai arī Latvijā šis aizliegums spēkā) , jo neatkarīga laboratorija atklāja, ka tā ir piesārņota ar nozīmīgu daudzumu DNS no cūku cirkovīrusa. Cūkām šis vīruss izraisa palēninātu augšanu, svara zudumu, nātrenes, palielinātus limfmezglus, dzelteno kaiti, kunģa čūlu, elpošanas problēmas un pēkšņu nāvi.

Kā jau gaidāms, abi, gan FDA gan GlaxoSmithkline runasvīri paziņoja, ka piesārņotā Rotarix vakcīna nerada nekādus draudus cilvēka veselībai… viegli teikt, jo diemžēl nav pieejami pētījumi, kas apstiprinātu vai noliegtu šo dzīvnieka vīrusa saistību ar cilvēku slimībām…
Tikai tad, kad atklāja rota vīrusa piesārņotās vakcīnas, tika veiktas vēl 8 vakcīnu pārbaudes izmantojot jauno, pieejamo tehnoloģiju, papildus Rotarix, vēl 2 vakcīnās tika atklāti “negaidīti vīrusu piesārņojumi”
1) Massaliņu vakcīnā atklāja vīrusu, kas zināms kā putnu leikoze (AVL), kas vistām izraisa vēzi, kaut gan vakcīnu ražotājiem jau vairāk kā 40 gadus tiek pieprasīts izmantot tikai no leikozes brīvas putnu olas.
2) Rotateq, Merck’s rota vīrusa vakcīnā tika atklāts vīrus, kas līdzīgs pērtiķu SV40 vīrusam, kuru saista ar cilvēka vēža izraisīšanu.
Vai esiet gatavi derēt: a) ka viņi vispār zina par ko viņi runā un b) ka viņi saka tikai un vienīgi patiesību par patiesajām briesmām veselībai, ko var nodarīt šīs vakcīnas?

avots: http://www.veselibasblogs.lv/bistama-ro ... a-vakcina/
Attēls

Foto: LETA
Bērni neslimo un nemirst tāpēc, ka nav potēti! Kādā komentārā vienam no pašā sākumā minētajiem ziņu avotiem par puisēnu reanimācijā tika veiksmīgi pateikts, ka neeksitē tāda “nevakcinēšanās slimība”. Bērni slimo vecāku un ārstu nezināšanas dēļ par slimību patiesajiem cēloņiem, kā arī gandrīz divu gadsimtu garumā kultivētas dezinformācijas dēļ par mikrobiem kā slimību izraisītājiem un no šīs dezinformācijas izrietošām, organismam kaitējošām darbībām – organisma piesārņošanas ar medikamentiem un vakcīnām, kā arī organisma vitāli svarīgo palīgu – baktēriju – nežēlīgas iznīcināšanas ar antibiotikām. Slimības PATIESO cēloņu neapzināšanās neļauj no šiem cēloņiem sekmīgi izvairīties vai tos likvidēt pirmo piesārņojuma simptomu parādīšanās gadījumā, kā to kārtējo reizi demonstrē arī gadījums arī 11 mēnešu veco puisēnu, kura smago veselības stāvokli un faktu, ka bērns nav potēts, vakcinētāji izmanto neinformētu un emocionāli viegli ietekmējamu prātu manipulēšanai vakcinācijas biznesam vēlamajā virzienā un uzmanības novēršanai no vakcinācijas pretinieku pamatotajiem argumentiem, pret kuriem vakcinētājiem nav efektīvas “antipotes”.


Attēls

Daži fakti
  • Vakcīnu ražotāji mēdz pievienot timersālu (puse tā sastāva ir etildzīvsudrabs) kā aizsardzības līdzekli pret baktērijām. Šādu injicētu dzīvsudraba organisko formu uzsūc smadzeņu un sirds muskuļa šūnas. Pat neliels šī metāla daudzums, nokļūstot cilvēka organismā, var izraisīt neatgriezeniskas pārmaiņas centrālās nervu sistēmas darbībā.
  • Starptautiskā zinātniskā prese apliecina, ka epidēmijas vēl joprojām parādās valstīs, kurās imunizācija ir gandrīz totāla. Pat imunizācijas nepieciešamības propagandētāji ir spiesti atzīt, ka mākslīgā imunitāte ir daudz īslaicīgāka par dabisko. Piemēram, ASV pieaugušie inficējas ar garo klepu, un komplikācijas sastopamas ļoti bieži. Tas pats vērojams Francijā.
  • Apmēram 50 gadus, kopš Rietumu valstīs ir sistemātiski veikta imunizācija, kurai tikuši pakļauti visi iedzīvotāji, difterija un poliomielīts ir atgriezušies. “Vairākās mazattīstītās valstīs ir cerēts, ka vakcinācijas kampaņa atrisinās problēmu, taču dažās no tām ir redzams, ka slimības biežums pēc vakcinācijas ir gandrīz pieckāršojies
  • Vakcīnas var arī izprovocēt slimības subakūtu fāzi, kas var parādīties pakāpeniski un smagākās formās.
  • Vakcīnas, kā arī antibiotikas, samazina organisma dabiskās pretestības spējas, ar kurām tiek saistīta arī palielinātā saslimstība ar vēzi.
  • ASV katru gadu apmēram 3000 bērnu mirst 4 dienu laikā pēc vakcinācijas. Ir pētījumi, kas liecina par zīdaiņu mirstības un vakcinācijas periodu tiešu sakarību.

avots: - http://www.e-mistika.lv/?txt=720

Nobeigumā:
Vakcinācijas juridiskie aspekti:
Atbild SVA Jurijs Perevoščikovs,
SVA Infekcijas slimību epidemioloģiskās uzraudzības daļas vadītājs:
Jautājums:
Kas darāms situācijā, kad bērnudārza vai skolas vadība atsakās uzņemt izglītības iestādē nepotētu bērnu, kuram vecāki oficiāli noformējuši atteikumu no potēm?
Atbilde:
"Mūsuprāt, Latvijā spēka esošie normatīvie akti neparedz šādus ierobežojumus nepotētajiem bērniem. Tāpēc aprakstītās situācijas gadījumā iesākām pieprasīt atteikuma rakstisku pamatojumu, ar norādi uz konkrēta normatīvā akta pantu."
Latvijā katram iedzīvotājam ir ar likumu garantētas brīvas izvēles iespējas - vakcinēties vai nē. Jebkāda nevakcinēto diskriminācija mācību un darba vietās vai sabiedrībā kopumā ir nelikumīga.

Avots un sīkāka informācija: http://potes.dabas-berni.net/
Raksts no žurnāla "Privātā Dzīve" 2010 gada janvāra numura "Vakcinācijas melnā puse": https://docs.google.com/open?id=0B6W-hD ... MwNjkwYzIx
free_awsm
Site Admin
 
Ziņojumi: 79
Reģistrēts: 00:17:13 / 24.10.2012

Atgriezties uz Izglītība

Pašlaik forumā

Šo forumu pašlaik apskata: Nav reģistrētu lietotāju un viesis: 1

cron