Medus - dod enerģiju un labs līdzeklis ārstniecībā

Lai zinātu kas ir veselīgs jāzin arī kas nav, tāpēc šeit rakstam arī par to
   

Medus - dod enerģiju un labs līdzeklis ārstniecībā

Atbildēt free_awsm » 21:25:41 / 25.10.2012

Attēls

Medus ķīmiskais sastāvs
Glikoze (vīnogu cukurs) līdz 35%
Fruktoze (augļu cukurs) 35—38%
Saharoze līdz 7%
Citi cukuri 9%
Ūdens 17%
Minerālvielas 0,17%
Citas vielas 3,38%

avots : http://lv.wikipedia.org/wiki/Medus
Attēls

MEDUS - VESELĪBAI

Cilvēki zina bišu produktu labvēlīgo ietekmi uz organismu... Visā pasaulē mediķi meklē dabas līdzekļus organisma spēcināšanai un profilaksei pret dažādām slimībām. Par bišu produktu izmantošanu medicīnā - apiterapeite Helja Viļumaine.
Medus satur ogļhidrātus - glikozi un fruktozi, minerālvielas un vitamīnus. Medū ūdens nedrīkst pārsniegt 21%, jo tad sākas rūgšanas procesi. Medus nepelē, un tajā nenotiek patoloģiski procesi, tāpēc tas savas pozitīvās ipašības saglabā vairākus gadus. Medum piemīt konservējošas ipašibas.

MEDUS ĀRSTNIECĪBĀ

Saaukstēšanās gadījumos, ja ir laringīts, bronhīts, pneimonija u.c., kopā ar fitoterapiju, proti, zāļu tējām. Medus karstumā virs + 40° zaudē savas ārstnieciskās īpašības, tāpēc tējai jābūt ķermeņa temperatūras siltumā. Var lietot inhalācijās - glāzē ūdens vispirms izšķīdina pustējkaroti medus un elpo, pēc tam pievieno tējkaroti medus un turpina ieelpot. Medus ūdens palīdzēs, ja iesnas tikko sākušās (deguna gļotādu, iekaisušas mandeles un rīkles galu var iesmērēt ar maigāku medu). Dienā var apēst lidz 100 gramiem medus, sadalot devu trijās daļās.

Medus palīdz kuņģa - zamu trakta saslimšanas gadijumos. Ja kuņģa skābes par maz, pusstundu vai 20 minūtes pirms ēšanas dzer siltu ūdeni ar tumšo medu. Ja skābes par daudz, pusotras stundas pirms ēšanas lieto aukstu ūdeni vai minerālūdeni ar atšķaidītu medu. Atšķaidītu medu var lietot arī tad, ja ir vaļēja kuņģa čūla. Nedrīkst lietot, ja ir caureja. Pirms ēšanas kuņģa slimniekiem profllaktiski iesaka lietot medu, sajauktu ar smiltsērkšķu eļļu. Medus veicina zamu peristaltiku. Medu lieto 20 dienas vai mēnesi, pēc tam uz laiku partrauc. Īpaši vērtīgas tādas medus kūres ir pavasaros un rudeņos, kad organismam visvairāk nepieciešams stiprinājums.

Medus dod energiju un nostiprina sirds muskulatūru, tas nepieciešams normālai smadzeņu darbībai. Bieži vien spēcīgas galvassāpes, kas rodas ilgstošas garīgas piepūles rezultātā, var pārtraukt karotīte medus. Skolniekiem un studentiem pavasarī, lai bez uztraukumiem nokārtotu ieskaites un eksāmenus, - nepieciešama karotīte medus!

Dažādu acu slimību ārstēšanai izmanto maigāku medus šķīdumu destilētā vai novārītā ūdeni. Uzsākot ārstēšanu, pirmās trīs dienas izvēlas vājāku atšķaidijumu - 1:3, izpilinot 3-5 pilienus četras reizes dienā. Pēc tam pāriet uz koncentrētākiem atšķaidījumiem - 1:2 un 1:1. Uzsākot procedūras, var just nelielu graušanu acīs, taču ar laiku pierod un tā pāriet. Ārstēšanas kurss - apmēram mēnesis, tad nedēļu pārtraukums, un pēc tam var turpināt.

Vēl medu lieto, ja ir trofiskās čūlas, to droši var smērēt uz rētām, pa nakti uzlikt apsējus, bet pa dienu tos atkal noņemt. Tas labi dziedē, ja ir apdegumi vai apsaldējumi, strutu perēkļi, rētas ātrāk attīrās un labāk dzīst. Uz vieglas pakāpes apdeguma laikus uzsmērēts medus pasargās no čūlu veidošanās.

Sievietēm, kuras moka varikozās vēnas, iesaka medus kompreses.
Arī ginekoloģisko vainu - trihomonu, piena sēnīšu, dažādu eroziju - ārstēšanā bieži izmanto medus tamponus.
Medu nedrīkstot lietot grūtnieces un mazi bērni, jo tas varot izraisīt alerģisku reakciju. Protams, lieka piesardzība par ļaunu nenāk. Maziem bērniem gaišo medu var sākt dot jau no 3 mēnešu vecuma (Indijā ir tradīcijas, ka tikko dzimušam bērnam pirmo dod medu uz pirkstgala), sākumā gan atšķaidītu ar mātes pienu. Lai noteiktu, ir vai nav alerģija pret medu, tas jāpagaršo. Sāk ar pavisam nelielām devām un atšķaidītu. Alerģija pret medu ar gadiem var mainīties. Lielāka alerģija novērota pret tumšo medu - viršu un griķu, mazāk pret gaišo medu. Alerģisko reakciju nosaka ziedputekšņi - ar vēju pārnestie rada alerģiju, taču tie, ko pārnēsā bites, ne. Alerģiju var izraisīt no ārzemēm ievestais medus (īpaši no tālām Dienvidu zemēm, piemēram, Argentīnas un Ķīnas), jo tas satur putekšņus, kuri mūsu organismam ir sveši un nav piemēroti.

* - Pie +35 jau sāk zust bioloģiski aktīvās ēteriskās vielas.

Vislabāk medu ēst atsevišķi, lai tas sajaucās ar siekalām, jūs tādā veidā apēdīsiet tik cik jūsu organismam tajā brīdī nepieciešams. Jau pat šo brīnišķīgo dabas produktu paturot mutē, tas sāk uzsūkties un nonākt asinīs.

avots: http://www.medusmaize.lv/index.php?opti ... =6&lang=lv
avots: http://medusbite.times.lv/veseliba.html
free_awsm
Site Admin
 
Ziņojumi: 79
Reģistrēts: 00:17:13 / 24.10.2012

Atgriezties uz Par to kas ir veselīgs

Pašlaik forumā

Šo forumu pašlaik apskata: Nav reģistrētu lietotāju un viesi: 3

cron